Jarná sezóna prichádza s Prity

Jarná sezóna prichádza s Prity

Chladnejšie dni sú pomaly za nami, čo znamená že prichádza jarná sezóna. Počasie je príjemnejšie, čo znamená že aj vykurovanie sa zníži. Kúrime len v tých chladnejších dňoch, nekúrime neustále. Mnohí začínajú s jarnými prácami a často v tomto období navštevujú svoje vinice a víkendové domčeky, chatky. V dnešnom článku si prejdeme, po čom sa v jarnej sezóne oplatí poobzerať sa v rámci vykurovania.

Krbové kachle Prity s nižšou kapacitou

Prity mini krbové kachle
Prity k1
Prity k1 r

Vybrali sme pre Vás niekoľko krbových kachlí s nižšou kapacitou vhodnejších do menších víkendových domov, alebo na vykurovanie menších chatiek, miestností s rozlohou 30-50 m2. Kachle sú v pomere ceny a kvality prijateľné a sú veľkým hitom predjarnej a jarnej sezóny.

Krbové kachle Prity Mini

Kachle Prity Mini sú menšie kachle s nízkou kapacitou 5 kW. Stoja na stabilných nožičkách a sú v čiernom prevedení, čím pripomínajú klasický až retro štýl. Patria do energetickej triedy typu A. Sú vybavené s dymovou klapkou a popoľníkom s reguláciou primárneho vzduchu. Ďaľšou výhodou je, že kachle Prity Mini sú vybavené aj liatinovou varnou doskou. Vďaka nej je možnosť príprava čaju, alebo ohriatie jedál popri kúrení, čím rovno ušetríte na energii. Viac informácií o kachliach Prity Mini nájdete TU.

Krbové kachle Prity K1

Kachle Prity K1 sú kachle klasického dizajnu s kapacitou 9kW. Tieto kachle sú úplne šamotované. Majú vyhradené miesto pre uskladnenie dreva a väčší popolník s možnosťou regulácie primárneho vzduchu. Maximálna dĺžka polena je 43 cm. Viac informácii o kachliach Prity K1 nájdete TU.

Krbové kachle Prity K1 R

Kachle Prity K1 R sú veľmi podobné typu Prity K1. Tiež majú kapacitu 9 kW a vyložené šamotovými tehlami. Odlišujú sa skôr v dizajne, ktorý je u Prity K1 R skôr v retro štýle. Jej prednosťou oproti Prity K1 je liatinová varná doska, ktorá môže byť výbornou pomôckou čo sa týka pohodlia a šetrenia. Viac informácii o kachliach Prity K1 R nájdete TU.

Sporáky Prity

Prity GT iwory
PRITY 1P34
PRITY 2P41

Sporáky sú jedným základom do každej letnej kuchyne a určite obstoja svoje miesto aj vo víkendových chatkách, domoch. Sú nielen ideálnym vykurovacím telesom, ale aj kvalitnou pomôckou pri varení a pečení. Prejdeme si niekoľko skvelých kúskov sporákov.

Sporák Prity GT Ivory

Prity GT Ivory už podľa názvu je jednoznačné, že nejde o klasické čierne prevedenie. Dizajnovo je to naozaj výrazný a sympatický kúsok. Je možné ho dostať aj v krásnom červenom prevedení. Tento sporák disponuje s výkonom až 15 kW. Patrí do energetickej triedy typu A. Sporák je vybavený s veľkou nerezovou rúrou a presklenenými dvierkami. Majú praktické vyčlenené miesto pre uskladnenie dreva. Spotreba paliva je 5kg/h. Viac informácii o danom sporáku nájdete TU.

Sporák Prity 1P34

Prity 1P34 je sporák v klasickom dizajne s výkonom 10 kW za priateľnú cenu. Sporák sa vyrába ľavom aj v pravom prevedení, podľa výberu. Rúra je vybavená tvrdeným sklom a teplomerom. Presklenené dvierka sú odolné voči teplotám cca do 850°C. Praktické vyčlenené miesto pre drevo Vám zabezpečí miesto okolo kachlí.
Viac informácii o sporáku nájdete TU.

Sporák Prity 2P41

Sporák Prity 2P41 stojí na vyvýšených nohách. Na vrchu je liatonová platňa a na spodnej časti spaľovacej komory je liatinový rošt. Výkon sporáka je 15 kW. Patrí do energetickej triedy A. Priemer dymovodu sporáka je 130 cm. Viac informácii o sporáku nájdete TU.

Či si už vyberiete kachle, alebo sporák je na Vašom rozhodnutí. Pre pomoc pri vyberaní si môžete prečítať aj článok ako vybrať na našej stránke. Ďaľším veľkým hitom sezóny sú krbové ventilátory teplovzdušné výmenníky, ktoré sú zostavené tak, aby využitím tepla zvýšili efektivitu kachlí. Viac o krbových ventilátoroch môžete dočítať TU.

V našej ponuke nájdete aj ďaľšie produkty, ktoré by pre Vás mohli byť vhodné. Poprípade k nám zavítajte aj do kamennej predajne. Tešíme sa na Vás.

Vložiť komentár