Krbový ventilátor

V dnešnom našom blogu by sme Vám chceli predstaviť praktickú pomôcku -krbový ventilátor. Krbový ventilátor je malá praktická pomôcka pre zvýšenie efektívnosti tepelného zdroja. Ohriaty vzduch šíri rovnomerne do miestnosti, a to nielen ku stropu.

ventilacia

Ekologická pomôcka pre viac tepla

V oblasti vykurovania je táto pomôcka z ekologického hľadiska jedna z top produktov, nakoľko nevyžaduje žiadne použitie batérií ani žiadne iné napájanie na zdroj energie.  Fungujú na princípe bimetalického pásiku a napätia vytváraného práve pôsobením tepla na dva odlišné materiály súčasne. Poháňa ju teplo z vykurovacieho zdroja, teda nútený obeh tepelného vzduchu, ktoré vďaka tohto pohonu rovnomerne rozširuje teplo v miestnosti. Použitie ventilátora môže znížiť spotrebu paliva až o 18-30 %. Tvar vrtule je špeciálne vyvinutý pre najväčšiu efektivitu. Prevádzka ventilátora je tichá. Vďaka funkcii „No Fuss“ ventilátor zvyšuje, či znižuje počet otáčok vzhľadom k narastajúcej, či klesajúcej teploty.

Druhy krbových ventilátorov

Na trhu sa nachádza viac druhov krbových ventilátorov. Krbové venilátory sa rozdeľujú podľa viacerých parametrov.

Druhy podľa nasadenia

  • Krbový ventilátor stojací – tento druh krbového ventilátora sa postaví na krbovú pec, či kachle. Pre najlepší výkon je odporúčané umiestnenie v zadnom rohu kachlí. Minimálna vzdialenosť od dymovodu je 10cm.
  • Krbový ventilátor na dymovod – je ventilátor, ktorý je možný nasadiť rovno na dymovod kachlí pomocou magnetov alebo prídavnej objimky.

    Poznámka: Je potrebné dbať na tepelnú odolnosť ventilátora. Pokiaľ povrchová teplota spotrebiča prekročí túto hodnotu, je potrebné ventilátor premiestniť mimo spotrebič.

Druhy podľa vrtule

  • 1 vrtulové
  • 2 vrtulové

    Vrtule môžu mať podľa druhu dve, tri, štyri ale aj päť čepelí.

Parametre krbových ventilátorov

Materiál, veľkosť a farebné prevedenie

Krbové ventilátory sú vyrobené prevažne z eloxovaného hliníka. Dostať ich v rôznych dizajnoch a formách. Sú také čo majú kruhovitý tvar, dokonca aj ochranný kryt. Avšak náhodne zachytená čepeľ rotora nemá voči prstom silu, ktorá by mohla zraniť.
Ich veľkosť vo väčšine prípade neprekračuje 25 cm.

Recenzie zákazníkov

„Ventilátor je praktický, maličký a tichý – maximálna spokojnosť!“
„Veľkým plusom, že nevíri prach.“
„Inštalácia nepredstavuje žiadne nastavenia.“

Naša ponuka


V našej ponuke nájdete aj krbové ventilátory. Pre Váš záujem navštívte aj našu online predajňu a vyberte si podľa Vašich predstáv. Poprípade k nám zavítajte aj do kamennej predajne. Tešíme sa na Vás.

Vložiť komentár